Nenech to být...

přidáno: 2. 5. 2017 2:39, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 2. 5. 2017 2:39 ]
“Nenech to být” je internetový systém a mobilní aplikace bojující proti šikaně a vylučování z kolektivu na školách po celé ČR. Kdokoliv může prostřednictvím aplikace anonymně informovat vedení školy o narušených vztazích ve třídě/škole, vylučování žáka z kolektivu, ubližování a podobně. Výhodou tohoto systému je fakt, že je zcela anonymní. Dává tak možnost o problému informovat i dětem, které by se v reálném světě bály cokoliv udělat. Nic jim nehrozí, a nejen proti šikaně tak bojují stylem, který je pro ně naprosto přípustný. Druhá výhoda přijde v momentě nahlášení. Informace není podána pouze třídnímu učiteli, ale také v rámci školy vybrané proškolené osobě, která ví, jak postupovat.
Naše škola se do tohoto programu zaregistrovala a nejstarší žáci již také cvičně vyzkoušeli funkčnost vloženého sdělení.

Program je přístupný na adrese www.nntb.cz a také jako aplikace pro všechny mobilní platformy.